Cучасні шкільні Парти від фактору розвитку

Парта "Трикутна"

Парта «трикутна»

Незвичний концепт трикутної парти забезпечує гармонійний розвиток кожного школяра.
Заокруглені кути, безпечна конструкція, враховані до дрібниць побажання дітей та їх батьків – зручність у транспортуванні, спеціальні ніші для робочих матеріалів та ланчів – все це втілилось у чудовому конструктивному рішенні – трикутних партах для Нової української школи.

 • Матеріал
  ДСП 16 мм (18мм), порошкова фарба, метал
 • Розмір
  610x530x(590-640-710)мм
Переваги парти
“Трикутна”
функціональні особливості
коліщата забезпечують мобільность
не мають загострених
країв
функціональні
елементи
Парта "Фінська"

Парта «Фінська»

Створюйте простір свободи завдяки унікальній фінській парті!
Ця парта була розроблена для однієї з найкращих систем світової освіти – фінської. І досі є однією з найбільш популярних моделей. Фінська парта забезпечує правильну осанку та безпечність занять, багатофункціональна та зручна у транспортуванні.

 • Матеріал
  МДФ 16 мм з покриттям HPL пластику,
  порошкова фарба, метал
 • Розмір
  610x530x(590-640-710)мм
Для того, щоб дізнатися про всі переваги парти
“Фінська” дивіться відео
функціональні особливості
легко підлаштувати
висоту
не мають загострених
країв
функціональні
елементи
Парта "Трапеція"

Парта «Трапеція»

Креативним і модульним шкільний клас стане завдяки спеціальній парті-трапеції!
Парта-трапеція – ідеальний варіант для початкових класів, адже розрахована на всі шість ростових груп та сконструйована таким чином, щоб навчатись і розважатись учні могли комфортно.
Унікальність такої парти – її модульність. Розташувати парти-трапеції можна у будь-якому порядку – рядами, колом чи пелюстками. Зручно та гармонійно для кожного маленького школяра.

 • Матеріал
  ДСП 16 мм (18мм), порошкова фарба, метал
 • Розмір
  720x550x(500-640) мм
Для того, щоб дізнатися про всі переваги парти
“Трапеція” дивіться відео
функціональні особливості
легко підлаштувати
висоту
не мають загострених
країв
функціональні
елементи
Парта "Трапеція Нова"

Парта «Трапеція Нова»

Оновлений варіант найпопулярніших модульних парт «Парта-трапеція Нова». Ергономічна форма без гострих кутів, можливість регулювання нахилу столешні, спеціальні елементи для розвитку дрібної моторики, м’які накладки на стільчики. Такі парти розраховані на всі шість ростових груп. Розташувати парти-трапеції можна у будь-якому порядку – рядами, колом чи пелюстками.

 • Матеріал
  стільниця ДСП 18мм,
  порошкова фарба, метал
 • Розмір
  660х530x(590-640-710)мм
Переваги парти
«Трапеція Нова»
функціональні особливості
міцна та стійка
конструкція
функціональні
елементи
легко підлаштувати
висоту
Парта "Острів"

Парта «Острів»

Унікальна модульна парта «Острів» не залишить байдужим жодного школяра. Зручна, компактна та унікальна форма стільниці дозволяє використовувати її як для одного учня, так і для групових занять. Парта регулюється по висоті - від 590 мм до 710мм і розрахована на три ростові групи - 3, 4 та 5. Додаткова комплектація: органайзер настільний, коліщатка, підставка для підручника, стаканчик для письмового приладдя, гачок для рюкзака.

 • Матеріал
  стільниця ДСП 18мм, порошкова фарба, метал
 • Розмір
  720х660*(590-710) мм
Переваги парти
“Острів”
функціональні особливості
міцна та стійка
конструкція
функціональні
елементи
легко підлаштувати
висоту
Парта "Модерн"

Парта «Модерн»

«Модерн» - оновлений варіант фінської парти, у створенні якого враховані навіть найменші дрібнички – полегшена конструкція, відсутність гострих кутів, можливість регулювання відносно зросту учня. Відтепер до варіанту парти Ви маєте можливість ще і додати стілець з м’яким сидінням або ж спеціальний ортопедичний стілець.

 • Матеріал
  стільниця МДФ 16мм,
  порошкова фарба, метал
 • Розмір
  605х554*(590-710)мм
Переваги парти
«Модерн»
функціональні особливості
не має гострих
кутів
простора пластикова
шухляда
легко підлаштувати
висоту
Парта "Крапля"

Парта «Крапля»

Незвична форма парти, ультралегкість, можливість модульного розміщення для групових занять, орієнтування на кілька ростових груп (3, 4, 5), додаткова комплектація: настільний органайзер, підставка для підручників, стаканчик для письмового приладдя, поличка для особистих речей – все це про унікальну парту в нашому каталозі, модульну парту «Крапля».

Якщо Ви плануєте оформити свій клас неординарно – обирайте на нашому сайті парти від найкращого українського виробника – компанії Vema Kids.

 • Матеріал
  стільниця МДФ 18мм, порошкова фарба,
  метал, хром
 • Розмір
  720х660*(590-710) мм
Переваги парти
“Крапля”
функціональні особливості
пенал для письмового
приладдя
відсутність гострих
кутів
підставка для
підручника

Парти для початкової школи

Впровадження у освітніх закладах принципів Нової української школи (НУШ) передбачає зміни як у методах викладання, так і в організації навчального простору. Істотних модифікацій зазнає підхід до умеблювання класів та інших приміщень у школах. Значна увага при виборі шкільних меблів приділяється їхній зручності, функціональності, безпечності та привабливому сучасному вигляду.

Шкільні парти та стільці складають велику частку шкільних меблів. Важливо купити практичні та комфортні парти для школи, адже під час навчання учні багато часу проводять саме за партами. Умеблювання приміщень також може мати вплив на формування ставлення учнів до навчання, особливо це стосується першокласників. Якщо дітям подобається облаштування навчального кабінету і перебування там приносить позитивні емоції, найімовірніше, вони вчитимуться залюбки.

Парти для НУШ повинні відповідати певним параметрам

Критерії до шкільних меблів регламентуються Наказом МОН від 23.03.2018 №283, згідно з яким сучасні шкільні парти повинні задовольняти такі вимоги:

Ергономічність
Рекомендується, щоб у кожному класі був комплект меблів для учнів (парта або стіл + стілець) не менше двох ростових груп. Кути стільниць, спинок і сидінь мають бути заокругленими. А на стільниці повинна бути в наявності підставка для приладдя.
Безпечність
Для виготовлення меблів мають використовуватися матеріали, які дозволені чинним санітарним законодавством для використання у закладах освіти. Конструкція повинна бути стійка, без гострих кутів і сторонніх запахів. Поверхня стільниць має бути матовою. Готові вироби повинні відповідати санітарно-гігієнічним вимогам і їхня конструкція має запобігати пошкодженню та забрудненню підлоги.
Форма та розміри
Столи та парти мають бути одномісними. Рекомендуються стільниці у формі трикутника, трапеції або іншій, які забезпечать можливість швидкої та простої перестановки для роботи у групах. Необхідно, щоб розмір меблів відповідав ростовій групі, а стільниці мали виріз з боку, ближнього до учня. Перевагою є можливість компактно складати меблі.
Міцність
Шкільні меблі повинні бути вандалостійкими, а також стійкими до миючих і дезинфікуючих засобів, дозволених для використання. Мінімальний гарантійний термін має складати 24 місяці.
Вага
Гранично допустима маса становить 4 кг для стільця та 10 кг для парти (стола).
Колір
Рекомендується використовувати неяскраві світлі теплі відтінки жовтого, зеленого, блакитного, бежевого кольорів.
Естетичність
Обираючи, які шкільні парти купити, потрібно звернути увагу на відповідність стилю загального облаштування приміщення, привабливий вигляд і сучасний дизайн.

Переваги одномісних шкільних парт

Варто детально зупинитися на перевагах одномісних шкільних парт. Завдяки таким партам кожен учень буде мати свій особистий робочий простір, відповідно матиме змогу повністю зосередитися на навчанні. На відміну від звичних нам двомісних парт, одномісні парти для Нової української школи не відвертають увагу учня на сусіда по парті. Окремо слід зазначити, що одномісні парти усувають питання незручності, яке могло виникати при розміщенні за однією партою шульги та правші. Оскільки знижується кількість факторів, які відвертають увагу, учні будуть концентруватися на вирішенні завдань та опануванні навчального матеріалу. При користуванні одномісними столами школярі вчаться розраховувати на власні сили, адже можливість отримати підказку чи списати значно зменшується. Це сприяє більш відповідальному ставленню до навчання, отже створює передумови для зростання його ефективності.

Масовий перехід до одномісних парт у загальноосвітніх школах дозволяє вчителям реалізовувати гнучку організацію простору. За потреби парти можна розміщувати рядами, групами чи півколом. Такий підхід дає змогу подавати навчальний матеріал більш різноманітно та ефективно. Поєднання різних методів і форм роботи під час проведення уроків позитивно вплине на якість навчання.

Нові стандарти освіти рекомендують провести зонування приміщень. Проте, на жаль, співвідношення кількості учнів у класі до площі наявних кабінетів не завжди дають можливість облаштувати зону відпочинку чи ігрову зону стаціонарно. В таких випадках допоможуть складні та мобільні меблі, які просто перемістити, щоб тимчасово звільнити частину приміщення. Максимально допустима вага парт і стільців обмежена згідно з наказом МОН. Завдяки невеликій вазі навчальних столів і стільців, їхнє щоденне переміщення буде легким та оперативним.

У сучасних партах і стільцях для школи можна змінювати висоту відповідно до зросту дитини. Це створює комфортні умови для навчання та правильної постави під час сидіння, а також запобігає утворенню сколіозу. Можливість регулювати висоту столів та стільців дозволяє з початку навчання забезпечити кожного учня зручним робочим місцем. Важливо, що такі парти можуть "зростати" разом з дітьми, орієнтуючись на індивідуальні потреби кожного. Забезпечити аналогічний підхід при використанні двомісних парт було б значно складніше, адже темпи росту у дітей можуть суттєво відрізнятися.

Враховуючи різницю в зрості дітей, зручно, щоб кожен учень постійно працював за тією самою партою. Таким чином кожен школяр отримує власне робоче місце й не має потреби ділити його ще з кимось. По-перше, це дає дітям більше вільного простору, можливість розташувати речі на столі відповідно до своїх вподобань і навчитися самостійно організовувати своє робоче місце. По-друге, це розвиває відповідальність за чистоту та підтримання цих меблів у належному стані. Адже, розуміючи, що саме їй надалі користуватися цією партою та стільчиком, дитина буде зацікавлена у збереженні привабливого вигляду шкільних меблів. По-третє, коли кожен школяр має свій власний простір, зменшується вірогідність конфліктних ситуацій.

Нова українська школа передбачає, що парти для школи будуть мобільними. Це дозволяє легко змінити розстановку парт у навчальному кабінеті. Зазначені у наказі МОН рекомендації по вазі для столів та стільців введені, зокрема, і для можливості швидко та просто переміщувати меблі. Це дає змогу хутко перейти від індивідуальної до групової роботи в класі. Форми командної роботи учнів можуть бути різними: круглі столи, вікторини, колективні проекти тощо. Вчитель обирає найзручніше розташування парт на уроці з врахуванням форми роботи. Робота в групах, окрім опанування поточного навчального матеріалу, створює сприятливі умови для формування та розвитку вміння працювати в команді, допомагати один одному, аргументовано висловлювати свою думку, слухати інших та разом генерувати ідеї. Спільна робота над одним завданням згуртовує людей, що є особливо важливим у початкових класах школи, коли між учнями зав’язуються перші дружні стосунки. Контактуючи та спілкуючись з різними дітьми під час командної роботи, кожен з колективу має змогу поліпшити свої комунікативні навички. Тому важливо, щоб склад груп не був завжди однаковим, а час від часу змінювався.

Як бачимо, одномісні парти для початкової школи дозволяють вдало комбінувати розвиток індивідуальної відповідальності за свою роботу з вмінням злагоджено працювати у команді для досягнення спільного результату. Оптимальне співвідношення самостійної та колективної роботи кожен вчитель визначає самотужки, зважаючи на рекомендації МОН, власний досвід та поточну ситуацію у класі.

Дуже важливою для повсякденного користування є вимога відсутності гострих кутів у шкільних меблів. На перший погляд може здатися, що це не має великого значення. Проте діти, як правило, доволі рухливі, а в колективі бажання бігати чи швидко переміщуватися лише зростає. Тому заокруглені кути меблів є однією зі складових безпечного для дитини простору, в якому ризик травмування при випадковому зіткненні зі столом чи стільцем зводиться до мінімуму. Парти шкільні повинні мати матову поверхню стільниць, адже блискуча поверхня заважатиме учням читати, писати, малювати тощо.

Вимоги міцності та гарантійного терміну від 2 років є цілком зрозумілою. Адже чим довше меблі будуть придатними для використання, тим рідше потрібно буде змінювати екземпляри, що вийшли з ладу. Відповідно, менше коштів потрібно буде витрачати на облаштування навчального простору. Тому можна впевнено стверджувати, що використання якісних матеріалів при виробництві меблів важливо як для безпечного користування ними, так і для доцільного використання бюджетних коштів.

Невід’ємну частину нашого життя складають кольори. Вони можуть впливати на самопочуття та емоційний стан людини. Тому важливо правильно підібрати кольори для інтер’єру та меблів у навчальних закладах. Атмосфера у класі повинна заспокоювати, викликати почуття захищеності, затишку та заразом стимулювати мозкову активність. Найкраще для цієї мети підійдуть бежевий, пастельно-жовтий, ніжно-зелений і світло-блакитний кольори. Саме ці барви МОН рекомендує використовувати для фарбування шкільних меблів. Приймаючи рішення купити парти шкільні, потрібно враховувати також кольорову гаму кабінету, в якому вони будуть розміщені. Важливо не перевантажити навчальний клас надміром кольорів. Основних кольорів має бути не більше п’яти, а оптимально обрати дві чи три барви та доповнити їх відтінками. Гармонійне поєднання світлих спокійних кольорів створить невимушену та приязну обстановку, отже також сприятливо вплине на результати навчання.

При осмисленні вимог Нової української школи до навчальних меблів стає зрозуміло, що вони цілком обґрунтовані. Основна задача меблів згідно з новими критеріями – створити максимально комфортні умови для всіх учасників освітнього процесу. Застосування сучасних технологій дає можливість виготовити практичні, ергономічні, зручні та естетично привабливі парти і стільці. Навчання у сприятливому середовищі створює умови для повноцінного розкриття потенціалу кожної дитини.

У нашому каталозі представлені парти-трапеції, фінські та трикутні парти

У цьому розділі нашого каталогу представлені парти для НУШ, які можна купити у потрібній вам кількості та комплектації. Ми пропонуємо парти-трапеції, трикутні парти, фінські парти та парти-трансформери. Їхня основна відмінність у конструкції та зовнішньому вигляді. Водночас всі вони мають чимало чимало спільних рис і відповідають новим вимогам МОН. При виробництві цих парт використовуються безпечні та якісні матеріали, які дозволені чинним санітарним законодавством. Металеві труби, з яких виготовлено каркас або ніжки для навчальних столів, оброблено порошковою фарбою. Це забезпечує стійкість до корозії та тривале збереження привабливого вигляду. Кінці ніжок, які будуть контактувати з підлогою, мають пластикові накладки або коліщатка. Отже, при частому переміщенні цих парт у класі підлога не буде пошкоджуватися. Стільниці зроблені з МДФ або ДСП товщиною 16-18 мм. Вибір цього матеріалу зумовлений потребою зробити парти зносостійкими, міцними і водночас не занадто важкими. Усі деталі шкільних парт для початкових класів заокруглені задля безпеки дітей. Усі поверхні столів і стільців гладенькі, тож і діти, і їхній одяг залишаться неушкодженими. Висоту всіх наших парт і стільців можна змінювати. Система регулювання висоти розрахована мінімум на три ростові групи, а у деяких моделей навіть на п’ять ростових груп. Така особливість дозволяє учням користуватися цими партами протягом всього періоду навчання у молодшій школі та заразом мати зручне робоче місце відповідно до свого зросту. Вага парт відповідає рекомендаціям МОН і не перевищує 10 кг, а вага стільців становить до 4 кг. Всі парти мають гачок, на якому можна розмістити рюкзак, аби він не заважав дитині в процесі навчання. Усі типи парт обладнані підставкою або виїмкою для письмового приладдя, а також мають плавний виріз по центру стільниці з боку учня. Такий виріз на стільниці дає можливість комфортно розмістити руки під час письма і заразом вставати з-за стола подібної конфігурації зручніше. Більшість моделей парт нуш мають можливість встановлення стільниці як в горизонтальному положенні, так і під невеликим нахилом, що створює умови для більш зручного читання і письма. При виборі кольорової гами для наших парт і стільців також було враховано нові рекомендації. Стільниці всіх моделей мають натуральний світлий колір, щоб не відвертати на себе увагу під час уроку. Інші деталі парт пофарбовано у світлі теплі кольори різних відтінків. Під час оформлення замовлення є можливість обрати колір. Всі парти, наявні на сайті, легко підтримувати в охайному стані.

Де купити якісні шкільні парти - на "Фактор розвитку"

У нас ви можете замовити та купити шкільні парти з врахуванням всіх особливостей навчального процесу. Наприклад, для групових робіт з парт у формі трапеції та трикутника легше утворити коло, а з фінських парт і парт-трансформерів – квадрат. При виборі моделі парти важливо зважати на площу класу та кількість учнів, які будуть у ньому навчатися. Адже реалізувати принцип розстановки меблів у різних конфігураціях та забезпечити достатні відстані між одномісними столами можливо за умови, що на кожного учня припадає 2-2,5 м2 площі класу. У школах, де приміщення в перерахунку на одного учня має менші розміри, варто звернути увагу на компактні моделі парт. Гарним варіантом для таких класів будуть парти шкільні трапеція, їх також доречно купити для малогабаритних кабінетів, адже ця модель легко складається. У складеному вигляді парти трапеція штабелюються й займають зовсім мало місця. Це дозволяє легко організувати ігрову зону, а потім швидко повернути парти на свої місця для проведення занять. Вагомим критерієм при виборі шкільних парт для початкових класівціна. І у випадку обмеженого бюджету парта трапеція буде чудовим варіантом. Ця парта дешевша, ніж інші моделі, і при цьому вона є надійною, сучасною та відповідає вимогам Нової української школи.

Ще один бюджетний тип парти – трикутна парта. Ці шкільні парти мають чотири модифікації: з можливістю змінювати нахил стільниці та без, з пластиковою кромкою і без неї. Всі ці чинники впливають на вартість готового виробу. Варіанти без можливості регулювати нахил стільниці входять у ту ж цінову категорію, що й парти трапеції. Трикутні парти з регулюванням нахилу стільниці коштують трохи дорожче. Особливістю трикутних парт є коліщатка на двох передніх ніжках. Наявність коліщаток дозволяє дуже легко переміщувати ці парти у класі. Це означає, що перехід від індивідуальної до групової форми роботи та навпаки займатиме мінімум часу. Трикутні парти мають перевагу порівняно з партами трапеціями: під стільницею розміщено контейнер для особистих речей. Конструкція стільниці зроблена таким чином, що підіймає та одночасно переміщає стільницю вперед від учня. А для безпеки користування ці парти мають автоматичну систему захисту від затискання та травмування рук.

Фінські парти – це третій тип столів, які представлені на нашому сайті та відповідають вимогам парт для НУШ. Ці парти мають більші розміри, ніж вищезгадані моделі. Тому фінські столи будуть доречними для класів з достатньою площею, адже вони займають більше місця. Більш крупні габарити фінських парт мають й позитивний бік: за стільницею більшого розміру учневі буде комфортніше працювати та простіше розмістити речі, необхідні для навчання. Під стільницею цієї парти розташований місткий контейнер для особистих речей. Він вдвічі більший за контейнер трикутної парти, тому користуватися ним зручніше. Вартість фінських парт дещо вища від вартості парт у формі трапеції та трикутника.

Якщо при виборі шкільних парт ціна не має вирішального значення, відмінним варіантом будуть парти-трансформери. Цей тип парт представлений кількома моделями, які мають певні функціональні відмінності й, відповідно, різну вартість. За формою парти-трансформери нагадують фінські парти. Але парти-трансформери мають більш привабливий вигляд та ширший функціонал, отже, користування цими партами комфортніше. Наприклад, висувна поличка під стільницею поділена на секції, це допомагає впорядкувати навчальне приладдя. Стільниця біля краю у парті-трансформері має невеликий виступ з боку учня. Цей елемент притримує зошит чи аркуш паперу, коли стільниця нахилена. Багато подібних продуманих моментів роблять цю модель найкомфортнішою.

Шкільні парти від виробника в Києві та по всій Україні

Придбати шкільні парти від виробника відчутно вигідніше, ніж розміщувати замовлення у посередника. По-перше, вартість меблів буде нижчою через відсутність націнки. Враховуючи, що замовлення включає в себе, як правило, від кількох десятків до кількох сотень комплектів, загальна економія може виявитися істотною. По-друге, ви зможете бути впевненими у дотриманні термінів виготовлення та відвантаження меблів. Це є суттєвим фактором для сфери освіти. Звісно, потрібно зважати на те, що чим раніше замовлення було оформлено та оплачено, тим швидше компанія-виробник зможе його відвантажити. Тому замовлення на шкільні меблі варто розміщувати своєчасно, щоб парти для першокласників чекали у кабінетах на нових учнів до початку навчального року. Адже учні молодших класів часто сприймають світ на емоційному рівні. І якщо дитину в школі зустрінуть приязно налаштовані вчителі та однокласники, привабливо облаштований кабінет із сучасними меблями та цікаві заняття на уроках, то вона буде вчитися з радістю та задоволенням. А бажання пізнавати нове є ключовою передумовою для плідного навчання.