Оформлення
кабінетів НУШ
Сучасна школа має новий виклик – реформу освіти, що покликана змінити не тільки якість освіти, а й її орієнтири. Й одним із таких орієнтирів є затишний, зручний, естетично привабливий і дружній до дітей простір в кабінетах – місце, де хочеться навчатись, розвиватись та спілкуватись з друзями. Як же виглядатиме Нова українська школа в ідеалі? Унікальні проекти шкільних кабінетів від «Фактор розвитку» відповідають усім вимогам та стандартам НУШ. Адже ми втілюємо дитячі мрії!

КАБІНЕТИ

Де кожен елемент оформлення класу важливий у прагненні віднайти ідеальний спосіб навчання.

ІГРОВІ КІМНАТИ

Нова українська школа починається з гри, з роботи в команді, якій під силу вирішити будь-яку задачу.

ПРОСТІР ДЛЯ ТВОРЧОСТІ

Замість тисячі слів! Незвичні рішення музичних кімнат, театральних сцен та куточків для творчості, які припадуть до смаку усім.

БІБЛІОТЕКИ

Відтепер бібліотека – це мрія кожного учня, місце можливостей для всіх і кожного. Улюблена література на поличках, надихаючий open space, гармонійний дизайн.

ЗАЛИ ДЛЯ СПОРТУ ТА ЛФК

Справжній простір для можливостей, фізичного розвитку та реабілітації.

РОЗДЯГАЛЬНІ

Унікальні і незвичні концепти, де є місце особистим шафам-локерам та практичним шафам для зберігання шкільної дидактики.

РЕКРЕАЦІЙНІ ЗОНИ У КОРИДОРАХ

Дизайнерські рішення тематичних просторів у шкільних коридорах та облаштування friendly-зон.

Особливості оформлення класу НУШ: вибір меблів і засобів навчання

Концепція Нової української школи (НУШ) передбачає нові підходи до оформлення класів НУШ. Простір в кабінетах має бути затишним, зручним, естетично привабливим і дружнім до дітей. Крім цього, облаштування класу НУШ повинно сприяти розвитку школярів, стимулювати їх до здобуття знань та допомагати закріпити вже вивчений матеріал. Для цієї мети можна використовувати абсолютно весь наявний шкільний простір. В ідеальному випадку кожен елемент оформлення класу НУШ має відігравати свою роль в навчальному процесі.

В оформленні класів НУШ рекомендує зонування

Нова українська школа при оформленні 1 класу рекомендує зонувати приміщення на 8 навчальних осередків. Кожен з цих навчальних центрів має допомагати вирішити ряд задач.

1. Осередок для навчально-пізнавальної діяльності має містити мобільні парти для учнів. Адже простір освітніх закладів не може обійтися без меблів. Меблі НУШ повинні бути комфортними та функціональними. До того ж, вони мають бути ергономічними, безпечними, міцними та привабливими. На нашому сайті ви знайдете чимало моделей сучасних одномісних парт з можливістю зміни висоти стільниці. Зручні учнівські стільці чудово доповнять нові парти. Вага та можливість швидкого переміщення парт дозволяє легко переходити від індивідуальної до групової форми роботи. Всі наші парти відповідають цим вимогам.

У осередку для навчально-пізнавальної діяльності також розміщують шкільні дошки: звичайну (маркерну, крейдову чи комбіновану) та інтерактивну. У цій зоні буде доречно розмістити стенд з інформацією: розкладом уроків, календарем, іменинниками класу, запланованими подіями тощо. Проте не слід обмежуватися лише дошками та стендами. Нова  методика дає змогу наповнювати інформацією стіни, підлогу та стелю. Оформлення стін початкових класів Нової української школи можна урізноманітнити тематичними наліпками чи картками. Для налагодження комунікацій з першокласниками вчитель може залучити їх до прийняття рішень про облаштування кабінету. Такий підхід сприятиме легшій адаптації дітей до нових умов, адже вони будуть співтворцями нового простору.

2. Змінні тематичні осередки у класах НУШ призначені для розміщення матеріалів, що стосуються певної теми. Гарними інструментами для детального вивчення кожної нової теми будуть фліпчарти, дошки та стенди. Будь-який з цих варіантів має допомогти надійно закріпити тематичні плакати, таблиці чи схеми. Водночас, заміна навчальних матеріалів повинна відбуватися легко, швидко та не пошкоджуючи наочність. Мета цього осередку – зацікавити учнів й заохотити їх до пізнання. Тому так важливо залучити уяву при оформленні класів Нової української школи. Адже дидактичні матеріали та їхнє розміщення мають спонукати дітей самостійно підходити і вивчати представлену наочність.

Можна навести чимало матеріалів, які стануть в пригоді для облаштування змінних тематичних осередків. При вивченні творчості письменників варто вивішувати портрети майстрів слова. Якщо темою вивчення є поезія, можна розмістити окремо надрукований вірш невеликого обсягу. Для оформлення осередку 1 класу НУШ при вивченні тем з математики є сенс використати м’які моделі геометричних тіл, таблиці з арифметичними діями, модель механічного годинника тощо. Напевно зацікавлять дітей глобус, карта сонячної системи та колекція мінералів, розміщенні в осередку для вивчення природознавства. Насправді кожну тему можна представити оригінально та цікаво. Все залежить лише від креативності педагога та наявних у нього матеріалів. На нашому сайті ви знайдете широкий перелік дидактичних матеріалів. З ними оформлення класів для Нової української школи стане легким і ефективним.

3. Осередок для гри має містити різноманітні настільні ігри, пазли, конструктори тощо. Якщо площа класу дозволяє, можна розмістити в цій зоні невеликий столик. Але це необов’язково, адже з сучасних одномісних парт просто утворити стіл потрібного розміру. Добре мати в класі й інвентар для рухливих ігор. Місце для таких ігор може бути заплановане в проекті класної кімнати Нової української школи або облаштоване на коридорі. В кожній школі розташування місця для рухливих ігор обирається індивідуально з урахуванням наявних ресурсів.

4. Назва осередку для художньо-творчої діяльності говорить сама за себе: у цій частині класу діти зможуть знайти все необхідне для творчості. Передбачається, що для оформлення цієї зони початкового класу Нової української школи будуть використовувати полиці або відкриті шафи. На полицях потрібно розмістити матеріали для творчості. Їхній перелік може бути різним у кожному класі. Наприклад, для малювання потрібні альбом, олівці, фарби та фломастери. Для ліплення – пластилін чи полімерна глина. Для аплікацій – картон, кольоровий папір, ножиці та клей.

Школу складно уявити без оформлення кабінету для 1 класу НУШ. Результатом доступу до художніх матеріалів мають стати творчі роботи учнів. Виставка їхніх робіт буде чудовим стимулом для дітей продовжувати творити. Для цієї мети слід забезпечити класну кімнату для 1 класу Нової української школи спеціальним стендом чи дошкою. Дуже зручною основою для оформлення виставки буде магнітна дошка. Її розміри необхідно обирати зважаючи на кількість учнів у класі. Магніти будуть вдалим рішенням, оскільки вони не пошкоджують папір, на відміну від скотча. До того ж, самі магніти можуть бути додатковим дидактичним матеріалом. Адже на них можуть бути зображені цифри, літери, емоції тощо.

5. Оформлення класів Нової української школи складно уявити без куточка живої природи для проведення дослідів. Організувати його не так складно, як може здаватися. У більшості навчальних класів вже присутні горщики з кімнатними рослинами. Такі рослини стануть частиною куточка живої природи. Але в природі присутня і флора, і фауна. Тому було б добре розмістити у кабінетах акваріум з рибками, тераріум з ящірками чи черепахами та банку з ґрунтом для дощових черв’яків. Наповнюваність куточка живої природи та розмаїття представлених у ньому зразків кожна школа визначає самостійно.

Звісно, чим ширше представлені рослини та тварини у куточку живої природи, тим більш повну картину світу будуть бачити учні. Мета цього осередку – створити умови для спостереження за рослинами та тваринами і піклування про них. І, як результат, здобуття школярами поглиблених знань про живі організми, а також практичні вміння та навички в догляді за ними. Куточок живої природи потребує певного інвентарю: посуд для відстоювання води та лійки, розпилювач для обприскування рослин, ножиці, корм для мешканців куточку і т. д. Розміщувати куточок живої природи слід у місці з гарним освітленням та сталою температурою. Поруч варто прикріпити термометр.

6. Осередок відпочинку призначений для спілкування та релаксації. Його центром може стати яскравий килимок для проведення ранкових зустрічей згідно з методикою НУШ. Ранкова зустріч – важлива складова для згуртування колективу, налаштування учнів на позитивну та продуктивну діяльність. Для досягнення максимального ефекту місце її проведення має бути комфортним і затишним.

При наявності достатньої кількості місця у класі в зоні відпочинку можна поставити диван. У приміщенні з обмеженою площею НУШ дає змогу здійснити оформлення цього осередку 1 класу з допомогою м’яких модульних меблів. До переліку таких меблів входять м’які пуфи, модулі та блоки. Також можна облаштувати кабінети НУШ м’якими кубиками  и подушками.

Класна кімната для 1 класу НУШ має бути особливою

Кожна класна кімната для 1 класу НУШ може бути особливою. Оформлення початкового класу НУШ і кожного осередку в ньому має ґрунтуватися на зручності, функціональності, безпечності та естетичній привабливості. Цим параметрам повністю відповідають м’які модульні меблі. До того ж, вони створюють затишну та невимушену атмосферу. В таких умовах діти почуватимуться спокійними. Отже, після відпочинку їм буде простіше налаштуватися на навчальний процес.

Як правильно обладнати осередок учня?

Осередок відпочинку також призначений для спілкування та ігор класу. Результатом такої діяльності будуть дружні стосунки між школярами. Крім того, після цікавого спільного дозвілля дітям буде значно легше працювати разом. Для облаштування зони відпочинку ви можете купити килимок, м’які меблі та модулі для НУШ на нашому сайті. Ці товари ви знайдете в розділі "Меблі".

Оформлення 1 класу НУШ передбачає наявність дитячої класної бібліотеки. Вона не повинна замінити шкільну бібліотеку. Радше навпаки – повсякчасний доступ до невеликих та цікавих книг у класі спонукатиме дітей до читання. Для учнів початкових класів рекомендують наповнювати бібліотечку книгами невеликого обсягу. Дітям цього віку ще складно утримувати увагу протягом тривалого часу. Тому книга, яку можна прочитати за 5-15 хв., буде оптимальним рішенням.

Вдале облаштування класу НУШ відіграє важливу роль в навчальному процесі. Тематика книг класної бібліотечки може бути найрізноманітнішою. Чим ширше коло тем будуть охоплювати книги в класі, тим більша вірогідність, що діти ними зацікавляться. Можна домовитися, щоб діти приносити власні улюблені книжки до класної бібліотечки. Вдале облаштування бібліотечки класу НУШ відіграє значну роль у формуванні бажання читати. Книги мають бути розміщені в доступному місці. Оригінальним і практичним варіантом для класної бібліотечки буде диван-тумба зі сховищем для книг. У цьому дивані є достатньо місця для розміщення невеликої бібліотечки. Обравши книгу, дітям зможуть комфортно на ньому влаштуватися.

Як правильно обладнати осередок вчителя?

Для оформлення 1 класу НУШ також потрібні практичний стіл для вчителя, шафи, тумби і полиці для дидактичних матеріалів. Комплект цих меблів становитиме основу осередку вчителя. При облаштуванні 1 класу НУШ важливо пам’ятати, що з-за вчительського столу має бути добре видно кожного учня та клас в цілому. МОН рекомендує надати кожному вчителю персональний комп’ютер чи ноутбук для роботи.

Осередок вчителя повинен містити меблі для особистих речей педагога. В достатній кількості мають бути присутні шафи чи тумби для наочності. Чудово, якщо частина таких меблів буде мобільною – це спростить роздачу матеріалів учням. Нова українська школа передбачає, що шкільні кабінети будуть облаштовані відкритими шафами. На полицях таких шаф слід розташувати навчальні матеріали, які діти зможуть вільно брати. На нашому сайті ви знайдете дидактичні матеріали для кожного предмета на будь-який смак.

Де придбати матеріали для оформлення класу?

На сайті "Фактору розвитку" Ви маєте можливість замовити все необхідне для оформлення класу Нової української школи.

У нас ви можете замовити все необхідне для оформлення класної кімнати для 1 класу НУШ. Проте наш асортимент не обмежується лише товарами для молодшої школи. Вже зараз ви можете замовити якісні меблі, якісне та недороге обладнання і килимки для оформлення всіх кабінетів вашої школи з урахуванням проекту їх оформлення та зручності використання. Ми допоможемо вам створити сучасний, безпечний та ефективний простір для навчання.