Мінімальна сума замовлення на сайті - 2000грн
Онлайн-платформа для освітян

Нова українська школа - простір освітніх можливостей

Нова українська школа
– простір освітніх можливостей

Нова українська школа? Це місце, де приємно навчатись. Куди цікаво ходити дітям і яке даватиме знання, що можна застосувати у повсякденному житті.

Розпочався шлях до нової, кращої школи у вересні 2017 року з ухвалення закону “Про освіту”. На формуванні засад нової системи зміни не закінчились. Наступним був закон “Про загальну середню освіту”, який затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Цей Стандарт вже протестили у 100 школах по всій країні, і успішно використовують в початковій школі з 2018 року.

Просте питання: що ж змінить ота НУШ? І відповідь проста – не тільки якість, а й методи та орієнтири української освіти.
Зміниться зміст

Учні набуватимуть компетентностей - комбінації цінностей, навичок та знань, які допомагатимуть в подальшому житті. Так, в списку опинились не лише володіння мовами/знаннями, а й громадянські, соціальні та культурні компетентності, засновані на ідеї демократії, справедливості, рівності прав та можливостей для кожного.

В Новій українській школі учні навчатимуться за діяльнісним підходом – на практиці, а не мовчки сидячи за партами. Також зміниться освітнє середовище і ставлення до дитини.

Зміниться система

Оновлений вчитель нової української школи, обмежений лише Державним стандартом, імпровізує, експериментує та сам обирає, як навчати. Є документ з результатами навчання: певними навичками та знаннями, які до певного етапу мають опанувати учні. А є вчитель, який сам вирішує, як цих результатів досягти.

Зміниться взаємодія

НУШ – це партнерство, адже лише співпраця між усіма учасниками освітнього процесу зробить українську школу кращою. Тепер батьки зможуть контролювати фінанси школи та матимуть слово в освітньому та виховному процесі.

НУШ – це про повагу, увагу та прагнення знайти ефективний спосіб навчання.

Не випадково зміни в освіті стартують з початкової школи. Ті цінності, які закладаються в нас змалечку, стають провідною темою всього подальшого життя. Саме тому НУШ в початковій школі - цікаве, практикоорієнтовне, безпечне і дружнє середовище.

НУШ починається з гри

Гра вчить роботі в команді, необхідному вмінню людини 21 століття. Цій команді пропонуватимуть не лише розв’язувати математичні рівняння, а й спільно шукати "розв'язок" проблем. Навчання в НУШ (початкова школа) буде дослідженням: пошуком відповідей на запитання, осмислюванням вивченого під керівництвом ментора-вчителя. Що до особистих якостей, сучасна школа навчить розуміти власні емоції та дослухатися до інших. На ранковому колі, щоденній зустрічі, діти обговорюватимуть свої почуття, ділитимуться думками та просто слухатимуть один одного.

Зміниться і доступ до освіти

НУШ, нова українська школа, – це можливості для всіх і кожного. Це означає, що в класі будуть навчатися учні, серед яких є діти з особливими освітніми потребами. Нарешті світ відкриється і для них, адже навчання, відпочинок і дружба однаково важливі для всіх. І так круто працювати в команді!

З НУШ зміниться освітнє середовище: в класах з'являться парти-трансформери, сучасна техніка й ігровий простір. Поступово модернізується забезпечення, меблі, дошки, електронні посібники – все буде працювати на комфорт кожної дитини і реальне забезпечення інклюзивного навчання.

НУШ (нова українська школа) вперше з часів незалежності повертається обличчям до дітей з особливими потребами та їхніх батьків, заради того, щоб вони, як це і має бути, відчували себе повноправною частиною суспільства, не обмеженою зонами інтернатів та квадратними метрами власних квартир.

НУШ, нова українська школа, яка знаходить все більше прихильників, ставить перед освітою багато завдань. Адже універсальний дизайн у сфері освіти, переобладнання будівель та приміщень, підбір просторових рішень для того, щоб перебування у освітньому закладі було комфортним потребує часу, зусиль та допомоги фахівців. Але результат виправдає себе, бо усі діти отримають можливість для успішної соціалізації, розвитку своїх здібностей, пошуку власних переваг і цілей для вибору подальшої дороги в житті.

Нова українська школа, простір освітніх можливостей, інклюзивна освіта, компетентнісний підхід - разом із НУШ в наше життя ввійшло багато нових термінів. Вони можуть поки звучати незвично. Але їх об’єднує одне: любов до дитини,турбота про її розвиток і бажання продарувати їй радість відкриття нового світу та безліч шансів реалізувати себе, щоб бути щасливим.

І добре, що у цієї концепції покращення системи освіти є помічники, ресурси, які допоможуть здійснити бажані зміни і навчальному процесі і навчальних приміщеннях. Наприклад, сайт "Фактор розвитку", де можна знайти все необхідне для НУШ.