Бібліотеки

Відтепер бібліотека – це мрія кожного учня, місце можливостей для всіх і кожного.
Улюблена література на поличках, надихаючий open space, гармонійний дизайн.

Інтерактивна проекція на підлогу "Чарівний килим"

Стіл універсальний Куточок на 6 місць

Стелаж Напівпрозорий

Диван Бумеранг

Пуф Травичка d=40, h=35 Зелений

Стелаж книжковий для бібліотеки Шахматка

Тумба-органайзер Хвиля

Бібліотеки

Вдале облаштування бібліотеки відіграє значну роль у формуванні бажання читати.

Варіанти планування


Варіанти планування та реалізовані проекти
шкільних просторів від «Фактор розвитку»
  • Школа №234, м. Київ

Рекомендовані товари


Понад 2000 товарів для оформлення шкільних просторів

Бібліотека сьогодні значно трансформувалася. Окрім свого цільового призначення – просвітницької роботи, тут можна знайти купу сумісних активностей. У бібліотеки зараз ходять на лекції, тренінги, дивляться кіно та влаштовують тематичні вечори. Проте, шкільні бібліотеки так і лишаються місцем видачі літератури 1 вересня…

Ми підготували ідеї, як можна трансформувати бібліотеку, аби зробити її комфортним місцем для навчання та креативу. Під поняттям «комфортне місце» мається на увазі:

1. максимум зручностей;

2. технічна оснащеність;

3. освітлення;

4. художнє оформлення інтер'єру;

5.високий рівень інформаційно-бібліотечних послуг;

Сучасне оформлення шкільної бібліотеки має під собою і розробку іміджу бібліотеки (інформаційні стенди, беджі, створення фірмового стилю тощо). Мати позитивний імідж для сучасної шкільної бібліотеки означає бути найкращим, бути не таким, як інші.

Своєрідне враження від оформлення бібліотеки буде справляти колір або сукупність кольорів. Тому, що колірне оформлення приміщення впливає на настрій людини, зокрема, це світлі тона такі, як: блакитний, зелений, кремовий.

Ідея 1: інтерактивна локація

Оформлення бібліотеки може значно відрізнятися від класичного: метрові стелажі, незручні дерев'яні парти для читання. Перетворіть процес знайомства з літературою на справжній квест! Застеліть підлогу килимом-пазлом, аби діти могли бути у бібліотеці у змінному зручному взутті. Частину підлоги вкрийте матами для того, щоб читати можна було комфортніше. Багато дітей полюбляють читати сидячи на підлозі або взагалі лежачи. М'які мати як раз таки стануть чудовим доповненням для цього хобі. Шкільна бібліотека в Новій українській школі має бути також орієнтована виключно на потреби і вподобання дітей. Так, як багато художньої літератури вже екранізовано, у приміщенні можна розмістити білий екран та проектор для перегляду фільмів та їх обговоренню. Корисним таке заняття буде для вивчення іноземних мов. Вивчайте твори шкільної програми разом з інтерактивною LCD тач-панеллю. Вона дозволяє демонструвати презентації та залучати групи дітей до виконання завдань. Тут можна малювати, закреслювати, обирати та рухати мультимедійні зображення. Разом з панеллю ви можете реалізувати найсміливіші активності: від вікторин до створення власних анімаційних роликів. Завдяки підключенню до бездротового інтернету, ви зможете залучати більше можливостей. Щоб атмосфера навчання була у задоволення, потрібно під час оформлення бібліотеки також звернути увагу на створення зони відпочинку. Для молодших класів можна розмістити бізіборди, настінні лабіринти, стійки з кінетичним піском, фігурами для розмальовування. Для старших дітей дуже гарно підійде куток з настільними іграми. Настільний «Твістер», гра «Удар» можуть зацікавити учнів середніх класів, а ось головоломки «Дженга», настільний «Тетріс» стануть улюбленими для учнів будь-якого віку!

Ідея 2: класичне оформлення

Якщо вашому навчальному закладу більше до душі оформлення бібліотеки у стандартному стилі, зверніть увагу, як його можна урізноманітнити для того, щоб привабити учнів. По-перше, замініть класичні парти-стільці на м'які меблі. Куточок читача – розділений стінкою пуф стане улюбленим місцем для читання. Також радимо звернути увагу на м'який столик зі стільчиками. Він зручний у користуванні, позитивно впливає на дітей та дозволяє проводити час з друзями. Набір м'яких меблів «Квітка» не просто зробить простір більш затишним, а й допоможе урізноманітнити час, проведений у бібліотеці. Кутові тумби для бібліотеки – практичне та ергономічне рішення. Розміщені у кутах тумби, допоможуть зробити комфортні локації для тих дітей, хто любить усамітнитися за читанням. По-друге, якщо ваша бібліотека передбачає проведення навчального процесу, то зверніть увагу на модульні меблі. Наприклад, класичні столи можна замінити на парту «Краплю» або «Трапецію». Вони легкі, адже важать менше 10 кілограмів, мобільні і дозволяють дітям самим ставити їх таким чином, як буде зручно працювати у групі. Не забувайте, що шкільна бібліотека в Новій українській школі є продовженням, а не запереченням її концепції.

Ідея 3: бібліотека майбутнього

Поєднайте елементи інтерактивного навчання для дітей та класичну бібліотеку. Тепер книжки можуть стати основою для вивчення різних філософських чи морально-етичних проблем, а інтерактивне устаткування – формою для їх обговорення. У цьому вам допоможе інтерактивна проекція на підлогу "Чарівний килим". Її функціональність забезпечує широкий спектр застосування в будь-якій кімнаті, нарівні однотонній світлій поверхні. Проектувати можна абсолютно будь –яке зображення або обирати стандартну гру з набору, що додається до проекції. Наприклад, після вивчення «Кобзаря», можна влаштувати дітям цілий квест на знання основних творів Шевченка, який вони будуть проходити безпосередньо у формі гри. Допоможуть також інтерактивні дошки. На них зручно виконувати вправи та дивитися презентації. Оснастити бібліотеку також бажано планшетами для учня. Він дозволяє працювати з додатками та стандартними програмами. Діти, які виросли в епоху гаджетів легше сприймають інформацію на знайомих пристроях.